ביטוח סיעודי

ביטוח סיעודי - רשת הביטחון שלך ושל המשפחה

אף אדם אינו רוצה להוות מעמסה על בני משפחתו. ביטוח סיעודי נועד להבטיח כי במקרים בהם תחלה במחלה קשה או תקלע לתאונה, חו"ח, שיגרמו לך להיות תלוי באחרים, תעמוד לרשותך רשת ביטחון כלכלית שתאפשר לך ולמשפחתך לממן את ההוצאות הכספיות האדירות.

עלויות הטיפול בחולה סיעודי מסתכמות באלפי שקלים מדי חודש. הסבסוד שמעניקה המדינה לטיפול בחולה סיעודי הוא חלקי בלבד ועל כן, רוב עלויות הטיפול נופלות על החולה ובני משפחתו. ביטוח סיעודי הוא הדרך הטובה ביותר להבטיח שילדיך לא יפגעו כלכלית ויאלצו לדאוג לך במצב סיעודי.

החל מגיל 65 אחד לשלוש מכל אנשים יהיה במצב סיעודי בגיל מסוים. העלות הכלכלית של טיפול באדם סיעודי בביתו היא 7000-8000 ₪  לחודש, בנוסף לתמיכה הניתנת ע"י הבטוח הלאומי .

טיפול באדם סיעודי במוסד בדרג בינוני יעלה כבר כפול ויכול להגיע ל15,000 ₪ בחודש.

חשוב לזכור - מצב סיעודי אינו נגרם רק מזקנה. גם אדם צעיר שעבר תאונה עלול להיקלע למצב סיעודי ולהזדקק לעזרה קבועה ותמיכה סיעודית ממושכת.

מדובר בהוצאה כלכלית ניכרת של משק הבית בעבור הטיפול באדם הסיעודי. במקרה הטוב הטיפול ממומן באמצעות מימוש רכושו של האדם ובמקרה הפחות טוב באמצעות חלוקה של בני המשפחה בעלות החודשית.

רכישת בטוח סיעודי היא חלק מתכנון פיננסי פנסיוני כולל אשר לוקח בחשבון את מקורות התקציב האפשריים  כמו: בטוח סיעודי מאת קופת החולים או מקורות הכנסה פסיביים קיימים -קבלת שכר דירה, כחלק מהכנסה החודשית של הלקוח.

 

מהו מצב סיעודי?

חולה סיעודי מוגדר כאדם שאינו מסוגל לבצע לבדו 3 מתוך 6 פעולות יומיומיות מוגדרות: לקום ולשכב, להתלבש ולהתפשט, לאכול ולשתות, ללכת, להתרחץ וכמו-כן שליטה על הסוגרים. 

אלו הגנות מעניק ביטוח סיעודי?

ביטוח סיעוד מאפשר למשפחה לממן את הוצאות המחייה והטיפול הגבוהים של החולה. הוצאות אלו כוללות משכורת חודשית למטפל, חופשות, הוצאות על אחזקת הבית ועוד.

מצפן תכנון פיננסי - ביטוח סיעודי בהתאמה אישית

מעוניין לרכוש ביטוח סיעודי? צוות סוכנות מצפן תכנון פיננסי, יסייע לך לבחור את הביטוח הסיעודי המתאים ביותר לצרכיך ולצרכי משפחתך, ויבטיח שתקבל את הכיסוי האמין והמשתלם ביותר.